Beseda s A. Vyskočilovou
Ve čtvrtek 23. 4. proběhlo ve Společenském centru Sudomír literárně – výtvarné setkání se spisovatelkou Mgr. Alžbětou Vyskočilovou, Ph. D., a jejím hostem, regionální výtvarnicí Ivanou Mamami. Ta sebou přinesla také své obrazy, které si mohli účastníci prohlédnout. Nejdříve paní Vyskočilová představila tvorbu pěti regionálních výtvarníků ze Slovácka – Františka Martínka, Stanislava Železníka, Jiřího Miškeříka, Boženy Borýskové a Ivany Mamami, a to obrazem i slovy. Právě o těchto výtvarnících si můžete přečíst v její knize Mezi nebem, sny a zemí, která je součástí fondu naší knihovny stejně jako její kniha Márinka. Poté proběhl její rozhovor s paní Mamami, která vyprávěla o svém pobytu na Havaji a který byl tématem také jejích obrazů. Následně paní Vyskočilová vyprávěla o své knize Márinka. Jakmile dokončila své vyprávění, proběhla krátká přestávka, při které se účastníci občerstvili koláčky, vodou nebo vínem, jenž přinesla paní Vyskočilová. Po přestávce pak pokračovala v besedě četbou z její nejnovější knihy Suzanne, kterou píše. Součástí besedy byla také burza vyřazených knih.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|